Şeker Gayrimenkul Eşit Dağıtım İle Halka Arz Edecek

Borsa İstanbul’da işlem gören Şekerbank’ın iştiraki Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı eşit dağıtım ile halka arz edecek.

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunan şirketin, 203.388.821 lotu eşit dağıtım yolu ile yatırımcılara pay edilecek. Öte yandan halka arza katılmak için Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili tüm aracı kurumlardan işlem yapılabilecek.

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“SPK izni çerçevesinde, Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) statüsüne dönüşümü için yapılan esas sözleşme değişikliğinin 06.01.2020 tarihi itibarıyla ilgili ticaret sicili müdürlüğünde tescil edildiği ve anılan şirketin Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. unvanını aldığı duyurulmuştu.

İştirakimiz Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nin 11. maddesi uyarınca yapılması gereken halka arz başvurusunun, Sermaye Piyasası Kurulu’na 27 Mart 2020 tarihinde yapıldığını paydaşlarımızın bilgilerine sunarız. ”

Şirketin yayınlanan taslak izah namesinde yer alan bilgilere göre;

Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara Dağıtım: Oransal Dağıtım Yöntemine göre yapılacaktır. İlk aşamada (yetmesi kaydıyla), talepte bulunan tüm Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara birer adet pay verilecek, daha sonra, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için geriye kalan tahsisat miktarının, kalan pay talep miktarına bölünmesi ile “Arzın Talebi Karşılama Oranı” bulunacaktır. Bulunan Arzın Talebi Karşılama Oranı her bir yatırımcıya ait kişisel talep ile çarpılacak ve paylar dağıtılacaktır. Yatırımcılara yapılacak dağıtımlar sırasında dağıtılacak adetlerin küsuratları atılarak aşağı yuvarlanacaktır. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için oransal dağıtım yöntemi kullanılacağından herhangi bir mükerrer tarama işlemi yapılmayacaktır.

Şirket paylarının halka arzına yurtiçi bireysel yatırımcılar kategorilerinden katılmak isteyen yatırımcılar, aşağıdaki tüm yetkili aracı kurumların merkez ve şubeleri ile satışa yetkili acente olan bankaların ilgili şubelerine talepte bulunmak için başvurabilirler. Yurt İçi ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar sadece Şeker Yatırım’a başvuruda bulunabileceklerdir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar kategorilerindeki yatırımcılar, aşağıdaki yetkili aracı kurumların merkez ve şubeleri ile satışa yetkili acente olan bankaların ilgili şubelerinin yanı sıra bu kurumların, ATM, İnternet veya telefon bankacılığı şubelerine, taleplerini iletmek için başvurabilirler. İnternet şubesi telefon bankacılığı şubesi veya ATM vasıtasıyla talep başvurusunda bulunmak isteyen yurtiçi bireysel yatırımcıların, İnternet şubesi, telefon bankacılığı şubesi veya ATM’de işlem yapmaya yetkili olmaları gerekmektedir.

Kaynak : https://www.halkaarz.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.